HISTORICKÝ ÚSPĚCH LETOVSKÉHO TENISU

HISTORICKÝ ÚSPĚCH LETOVSKÉHO TENISU

Husarský kousek se podařil babytenisovému a minitenisovému družstvu Sokola Lety.

Mladí letovští minitenisté ve složení Valča Kabilková, Honza Vaněk, Samča Krásná, Barča Plchová a Adam Hůlka senzačně postoupili do čtvrtfinále krajské soutěže minitenistů! V jarní části soutěže na naše borce čekalo 7 týmů a pouze 2 postupovali do vysněného čtvrtfinále!  V první části naši hráči potvrzovali své dovednosti a kosili tak jeden tým za druhým! A jak se blížil konec soutěže, tak se blížili i rozhodující duely! První velmi těžká zkouška čekala naše mrňousy s týmem z Řevnic! Ač snaha našich byla veliká, tak nutno uznat, že tým z Řevnic a byl nad jejich síly! Naši tak okusili první pocit porážky! Přesto jedna porážka nic neznamenala a naši hráči měli postu ve svých rukou! Stačilo jen porazit hráče z Vlašimi, s kterými jsme hráli o přímý postup do čtvrtfinále! A povedlo se! Tým z Vlašimi jsme porazili 6:3 a děti si tak mohly vychutnat vítězství a tudíž i postup!

Ve čtvrtfinále, které se hrálo o prázdninách nás čekal ambiciózní celek z Kladna! Přes obrovskou snahu a úsilí našich dětí se nám nepodařilo postoupit a po boji jsme sympatickému týmu z Kladny podlehli 3:6! Celkově jsme se umístili na 5tém až 8mém místě z celkového počtu 32 týmů FANTASTICKÝ ÚSPĚCH!

Našim babytenistům se dařilo ještě o něco úspěšněji! Skončili DRUZÍ ve středočeském kraji! Z celkových 64 PŘIHLÁŠENÝCH DRUŽSTEV!!!

Po chirurgicky hladkém postupu ze základní skupiny před týmem stála výzva v podobě krajského čtvrtfinále. V sobotu 25. srpna se Letovští postavili favorizovanému celku Wilson tenis centra z Modletic. Po dvouhrách bylo vyrovnáno 4:4 a díky jasnějším výhrám letovské "trojky" a "čtyřky" měli výrazně lepší skóre domácí Lety. Stačilo tak prakticky jakkoliv vyhrát jednu ze čtyřher. Páru Martin Šebek a Čeněk Šupáček se to podařilo a dokonali tak letovskou parádu.

To ale stále ještě senzace nekončila. O prvním zářijovém víkendu se sjely čtyři nejlepší středočeské celky k finálovému turnaji do Čelákovic. Letovským stál v cestě další z favoritů soutěže - Loko Zdice. Po třech výhrách z dvouher stačilo opět vyhrát jedinou čtyřhru (krajské finále se hraje pouze na celkem 6 zápasů). A stejně jako ve čtvrtfinále se to podařilo - Lety postoupily do finále středočeského kraje v babytenisu!

Závěrečná porážka 1:5 s hegemonem středočeských soutěží, týmem TK Neridé, už radost mužstva od Berounky neumenšila.

Příklad stříbrného týmu letovských babytenistů jasně ukazuje prospěšnost meziklubové spolupráce. Družstvo bylo zkombinováno z hráčů z Letů, Roztok a Řevnic (Martin a Filip Šebkovi - Roztoky, Theo Druzescu a Jakub Korbelář - Lety, Čeněk Šupáček a Tadeáš Vávra - Řevnice). Samostatně ve svých klubech by pravděpodobně nedosáhli ani na postup ze skupiny. Dohromady dali sílu, na které si vylámaly zuby mnohem věhlasnější oddíly.

Úspěšný tým babytenistů není jediným celkem, kde startují hráči jak z Letů, tak ze Řevnic. Rozumnou vzájemnou dohodou umožňujeme hráčům zapojit se do týmů, kde má jejich účast smysl pro ně, i pro celek.

Stejně tak pomáhá dětem v tenisovém růstu účast na společných turnajích Řevnické tenisové ligy. Zvyšuje se tak její úroveň, obsazenost a náročnost pro všechny zúčastněné.

V nastoupeném trendu rozhodně budeme nadále pokračovat. Letovským babytenistům  a minitenistům obrovská gratulace!