Mikulášský turnaj 2013

Letošní MIKULÁŠSKÝ TENISOVÝ TURNAJ SE USKUTEČNIL v sobotu 30.11.2013 v tenisovém areálu Žalov v Roztokách. Ve čtyřech kategoriích se ho zúčastnilo celkem 38 dětí…v každé kategorii se hrály vždy nejprve skupiny, z nichž se postupovalo do pavouka a bojovalo o cenné kovy.
V minitenisu byl nejúspěšnější Štěpán Štengl a po zásluze si odnesl pohár za první místo, na 2.místě se umístil Marek Klimas, medaili za 3.místo pak za účast v semifinále získali Dan Pecina a Hanka Klimasová.
V přípravce ‚A‘ vyhrál Matěj Václavek, který ve finále zdolal Tibora Notina, 3.místo si vybojovali Honza Růžička a Eliška Dolejší.
V přípravce ‚B‘, která se hrála odpoledne se po pomalejším rozjezdu probojoval k titulu Honza Horáček, když ve finále nejtěsnějším rozdílem přehrál Denisu Šebkovou, z 3.místa se mohli radovat Marek Smékal a Tom Kolínek.
V kategorii žactvo šlo od semifinále o ryze dámskou záležitost, kde se po krásných utkáních a nejvyrovnanějších výkonech radovala z 1.místa Andrea Krejzová, 2. byla Aneta Kejklíčková a o 3. pozici se podělily Bára Palicová a Bára Chládková.
Na Mikulášském turnaji samozřejmě nemohl chybět Mikuláš, který přišel děti potěšit v poledne a přivedl s sebou dva čerty, z nichž jeden vyzval 2 hříšníky (Toma Kolínka a Matěje Urbana) na pekelný souboj v tenisu, ale i přes velkou snahu a akrobatické kreace je pro peklo neuhrál. Mikuláš pak dekoroval vítěze odehraných kategorií minitenisu a přípravky ‚A‘ a všem ostatním věnoval na památku balíček s překvapením. (Fotografie na www.tenis-skola.cz)
Letos jsme se v rámci turnaje rozhodli i naší troškou přispět chudákům na Filipínách, jimž tajfun Hayan odvál jejich domovy. Na konto šlo 50Kč z každého startovného + nám jedna padesátikoruna přistála do kasičky. Celkem jsme tedy vybrali 1950Kč. K tomu přispěl 568Kč pan Karel Vojtěchovský a 482Kč tenisová škola. Na konto SOS Filipíny nadace Člověk v tísni 37893789/0300 jsme tak odeslali 3000Kč.
Všem účastníkům děkujeme a těšíme se na viděnou na dalších akcích tenisové školy a tenisového areálu.