Župní přebory dětí a mládeže v tenisu 2018

Župní přebory dětí a mládeže
v tenisu 2018

Tělocvičná jednota Sokol Lety již tradičně pořádá otevřené župní přebory v tenise v kategoriích dětí a mládeže. Letovská „sokolka“ v letošním roce přivítala neuvěřitelných 66 dětí! Župních přeborů ve 4 kategoriích se převážně zúčastnily děti ze sokola Lety a ze sousedské jednoty T.J. Sokola Dobřichovice!

Hráči a hráčky ve věku  5 až 18 let se sešli o podzimním víkendu 6.-7.10.2018, aby bojovali o titul Přeborník tenisu župy Jungmannovy 2018!

Župní přebory začaly kategorií nejmladších tj Minitenisté. V 9:00 se sešlo celkem 13 borečků ve věku 5-7 let, kteří toužili po vysněném poháru. Favoritkou tohoto turnaje byla Samča Krásná, která svoji úlohu zvládla skvěle a zaslouženě získala 1.místo, když ve finále porazila dalšího letováka Ondru Bobka. O třetí místo se strhl neuvěřitelný boj mezi Lukym Tesařem a Amálkou Korbelářovou! O pár míčku byl šťastnější Luky! A získal tak pohár za 3.místo!

Po minitenistech v poledne nastoupili borci z kategorie Žactva! Nádherné a teplé  „babí léto“  přimělo 19 hráčů a hráček k neuvěřitelným výkonům! Úporné bitvy v závěrečných kolech hlavní soutěže nadchly nejen rodiče samotných aktérů, ale i ostatní diváky. Na prvním místě se umístil Michal Janda (Sokol Lety), druhý byl Theo Druzescu (Sokol Lety) a třetí se umístil Ondra Samek taktéž z Letů.  

V neděli nastoupili tenisté z kategorie Babytenis! Ve velmi početné kategorii – 24 účastníků, si o titul zahráli hráčky a hráči ve věku 8-9 let! Neděle se opět nesla v pohodové atmosféře, kterou navíc umocnilo příjemné a téměř letní počasí. Ve velmi silné konkurenci se na prvním místě umístil hráč z Letů Honza Janda, druhý skončil Ondra Buben (Sokol Dobřichovice) a třetí místo ukořistil Tom Jiroušek (Sokol Lety)

Úspěšný víkend byl završen turnajem dorostenců! V loňském roce se dorostenci nesešli, ale letos jich do letovského areálu dorazilo 11! Prostě paráda! Kluci a holky si zahráli dvouhry a čtyřhry! Turnaje se hráli s hadicapem, kde lepší hráč dával vždy nějaký náskok slabšímu soupeři. A proto vznikly tak trochu překvapivé výsledky. První místo ukořistila Luisa Richter (Sokol Lety) před Tomem Krbcem (Sokol Lety).

Každým rokem se počet zájemců o župní přebory v tenise zvyšuje. Oproti loňskému roku se zvýšil počet účastníku o dvojnásobek! Což je neuvěřitelné! Pevně věřím, že i v následujícím roce 201í se nás sejde opět o trochu více!

Sportu zdar a tenisu zvlášť!

Za T.J. Sokol Lety Pavel Václavek

Umístění jednotlivých hráčů v kategoriích:

Minitenis:

1.     místo: Samantha Krásná (Sokol Lety)
2.     místo: Ondra Bobek (Sokol  Lety)
3.     místo: Luky Tesař (Sokol Lety)

Babytenis:

1.     místo: Honza Janda (Sokol Lety)
2.     místo: Ondra Buben (Sokol Dobřichovice)
3.     místo: Tom Jiroušek (Sokol Lety)

Žactvo:

1.     místo: Michal Janda (Sokol Lety)
2.     místo: Theo Druzescu (Sokol Lety)
3.     místo: Anna Novosadová (Sokol Lety)

Dorost:

1. místo:  Luisa Richter
2. místo:  Tom Krbec
3. místo:  Jirka Sudík a Denis Tůma

Celkem se Župních přeborů v tenise dětí a mládeže zúčastnilo 66 hráčů a hráček!

Na pár fotek se můžete mrknout na našich stránkách v sekci "Fotogalerie".