LETNÍ INTENZIVNÍ PŘÍMĚSTSKÉ KURZY

 

Příměstské kurzy jsou zaměřené nejen na tenis, ale i další sportovní aktivity jako cyklistiku, gymnastiku, atletiku, plavání, golf, inline a nejrůznější míčové hry. Kurzy jsou určeny pro všechny děti ve věku 4 - 15 let, kterým chcete zpestřit prázdniny.

Celé léto, každý všední den od 1.7.2021 do 31.8.2021 jsme pro Vás na Žalově v Roztokách a v Letech u Dobřichovic nově také v Libčicích

A jaké máme letos pro vás novinky? 
Nově jsme zařadili do kurzů horolezectví, hasiče, inline bruslení, zdravovědu, skautské  (táborové) dovednosti a orientační běh. Podrobnosti o těchto aktivitách naleznete níže na této stránce nebo můžete získat informace u svých trenérů.

Kompletní nabídku letních příměstských kurzů veškeré podrobnosti naleznete sekci SPORTOVNÍ AKCE v záložce TERMÍNOVÁ LISTINA AKCÍ.

Náplň a specifikace kurzů:
Sportovní kurzy probíhá denně od 8.30 do 16.00. Je skvělý nejen pro děti pravidelně sportující, ale i pro úplné začátečníky všeho věku, aby si vyzkoušeli různé druhy sportů a dovedností. Sportovní trénink je zaměřený na zlepšení techniky, fyzické kondice, rozvoj motoriky a síly a to s ohledem na výkonnost dětí. Snahou je děti přilákat ke sportu jako takovému příjemným a milým přístupem, nikoliv jen drilem a přísností. I proto naše výuka často probíhá formou her a soutěží. Samozřejmě nezapomínáme ani na odpočinek. Po celé léto bude pro děti připraven bazének, trampolína nebo prolézačka. V případě nepřízně počasí máme připraven náhradní program. Děti mají zajištěn oběd, dopolední i odpolední svačinu a pití po celý den. Na kurzu je vždy závěrečný turnaj o ceny, kde děti mohou vyzkoušet nově získané dovednosti a samozřejmě vyhrát pohár.

Tenis:
Základem kurzu je vždy tenis. Je určen nejen pro děti již hrající, ale i pro úplné začátečníky všeho věku. Formou her se úplní začátečníci naučí základům tenisu a ti pokročilí se naučí nové tenisové dovednosti, jako jsou liftované či čopované údery, kraťasy, …. Na kurzu je vždy závěrečný/tenisový turnaj o ceny, kde děti mohou vyzkoušet nově získané dovednosti a samozřejmě vyhrát pohár.

Inline:
Druhým sportem, který jsme zvolili, jsou INLINE brusle. Děti budou mít možnost si vyzkoušet a zdokonalit jízdu na kolečkových bruslích. Povinnou výbavou je helma, chrániče na kolena a lokte. Zkušení bruslaři vyrazí na delší výlet podél řeky a ti úplní začátečníci budou zkoušet bruslit na rovince v blízkosti areálu.

Hasiči + zdravověda:
Ve spolupráci s letovskými hasiči (SDH Lety) dětem ukážeme práci dobrovolných hasičů. Děti se naučí pracovat s hasičskými nástroji jako je proudnice, hadice, čerpadlo …. A samozřejmě se dozvědí, jak správně uhasit oheň. Na závěr kurzu bude pro děti uspořádán hasičský závod.  Dobrý hasič musí být tak trochu záchranář, a proto zde děti získají i základy zdravovědy.

Skauting a orientační běh:
Ke sportu přidáme i posílení mysli. Naučíme děti skautské (táborové) dovednosti jako je rozdělávání ohně, práce s buzolou, psaní a luštění šifer či práce s uzly. Vyzkoušíme střelbu ze vzduchovky či z luku. Své nově získané dovednosti si mohou vyzkoušet v malém orientačním závodě.

Horolezectví:
Pod zkušenými trenéry si děti osvojí základy horolezectví. Zkusí nejen vylézt nějakou skálu či zeď, ale i slaňování.

Kolo:
Již tradiční doplňkový sport! Čekají nás klasické výlety po okolí zakončené hýskovskou zmrzlinou! Starší okusí brdské kopce a méně zdatní účastníci zkusí zdolat trasu podél malebné řeky.

Golf:
Tréninky pod vedením profesionálního trenéra budou probíhat v krásném prostředí golfového areálu na Karlštejně! Děti si vyzkouší patování, odpaly nebo čipování.  Dopravu do golfového areálu zajistíme.

Míčovky:
Kromě tenisu vyzkoušíme i další sporty – volejbal, přehazovanou, vybíjenou, fotbal, ping-pong nebo florbal.

Atletika:
Bez nutnosti předchozích zkušeností si děti vyzkouší různé atletické disciplíny, které jsou ideální k všeobecnému rozvoji: běhy na krátké i delší tratě, skok do dálky a trojskok, hod oštěpem či vrh koulí.

 !! PŘIHLÁSIT SE LZE I NA JEDNOTLIVÉ DNY!!